E-book

Zdravý přístup k bydlení

Prach a nečistoty musíme uklízet pravidelně. Jak se jich ale zbavit nadobro? Nesbírejte je do žádných sáčků nebo kontejnerů. Pošlete je prostě ven, mimo dům. A protože právě toto dělá centrální vysavač, stává se logickou součástí zdravého bydlení.

 

Hana tentokrát tvrdohlavě stála na svém. Obě dvě děti trpí alergií na prach, takže při stavbě jejich rodinného domu chtěla instalaci rozvodů pro centrální vysavač. Na internetu hodně četla o různých způsobech, jak se prachu v domě zbavit. A myšlenka, že ho prostě vyfouknete ven, mimo dům, se jí okamžitě zalíbila.

 

Přítomnost prachu zhoršuje dětem alergie a tradiční vysavač v sobě veškerý nasátý prach neudrží. Její manžel Petr s ní o tom chvíli diskutoval. Přece jen, stavba není levná záležitost a obyčejný vysavač seženete i pod tisíc korun. Nakonec mu samozřejmě nezbylo nic jiného než ustoupit, a nikdy toho nelitoval.

 

Doma sice vysává málokdy, ale přesvědčila ho údržba jeho auta a uklidnila záruka na 25 let. V garáži pak jen zasune hadici do zdi a za pár minut má hotovo. V létě může vysávat i venku před garáží. Nemusí úzkou předsíní tahat žádný přístroj. Centrální vysávání je dnes opravdu nejjednodušší a pohodlný způsob údržby domu.

 

Hlavním argumentem, který Hanu a později i Petra přesvědčil, byl tedy samotný princip centrálního vysávání a jeho přínos pro zdravé bydlení. Našly se ovšem i další. Jejich dům není nijak velký a centrální jednotka, umístěná na zdi v rohu garáže, nezabírá žádné místo v obytné části. Zároveň to například znamená, že při vysávání Hana neobtěžuje děti, které si zrovna hrají na PlayStation zbytečným hlukem.

 

Rozvody jsou skryty ve zdech a v podlaze, nikde se nepovaluje. I hadici lze zabudovat do stěn. Díky mnohem vyššímu výkonu centrální jednotky ve srovnání s omezenými výkony běžných nebo robotických vysavačů má Hana jistotu, že lépe už dům uklidit jednoduše nelze.

Při rekonstrukci domu nezapomeňte na centrální vysavač

Dana a Pavel rekonstruovali rodinný dům. Rozhodli se pro instalaci centrálního vysavače, aby předešli vzniku alergií u svých dětí. A zajistili tím pro všechny zdravé bydlení a pro sebe jednodušší a rychlejší úklid.
E-book Vám bude spřístupněn po vyplnění emailové adresy.