E-book

Výkon a účinnost rozhoduje

Omezení výkonu klasických a nízký výkon robotických zvýhodňují centrální vysavače. Ty totiž žádné omezení výkonu nemají.

Skutečně se zbavit nečistot předpokládá kromě samotné technologie odvodu prachu i vysoký výkon vysavače. Je to logické – pokud bychom opravdu vysávali brčkem, byli bychom s úklidem tak úspěšní a rychlí podle toho, jak mnoho vzduchu bychom dokázali „natáhnout“.

 

Sací výkon vysavače je zhruba jedna třetina jeho udávaného příkonu. Klasické vysavače mají dnes na základě direktivy EU příkon limitovaný na maximálních 1600 W, v průměru je to často jen kolem 1400 W. A tedy sací výkon mezi 450 až 550 W.

 

Robotické vysavače si sice poradí s většími kousky nečistot, ale jejich reálný sací výkon je poměrně malý. V průměru se pohybuje kolem 10 W.

 

Centrální vysavače ve srovnání s předchozími dvěma typy žádný limit nemají a jejich výkon se řídí
pouze potřebou optimální nutné sací síly, která je – při jejich příkonu přes 2000 W – kolem 640 W výkonu.

 

Je tedy logické, že v porovnání s předchozími dvěma typy nasají více nečistot a prachu, a to navíc za kratší dobu. Avšak podstatný je pro náš úklid především fakt, že větší sací síla znamená i větší šanci vysát podstatnou část alergenů. A ty navíc okamžitě dostat mimo náš obytný prostor.

Při rekonstrukci domu nezapomeňte na centrální vysavač

Dana a Pavel rekonstruovali rodinný dům. Rozhodli se pro instalaci centrálního vysavače, aby předešli vzniku alergií u svých dětí. A zajistili tím pro všechny zdravé bydlení a pro sebe jednodušší a rychlejší úklid.
E-book Vám bude spřístupněn po vyplnění emailové adresy.