E-book

Zdravotní hledisko - filtrace, hluk a alergie

Na bydlení máme vysoké nároky, protože chceme žít v hezkém a čistém prostředí. Ale vzduch je dnes znečištěný téměř všude a tvorbě a usazování prachu se v podstatě zabránit nedá. Můžeme ale ovlivnit to, kolik prachu se v našem bytě vyskytuje.

 

Proč je centrální vysavač nejzdravější alternativou?  

 

Centrální vysavač, na rozdíl od všech ostatních typů vysavačů, vyfoukne jemný prach mimo dům. To je právě ten zásadní, nejpodstatnější rozdíl. Prach je zdraví nebezpečný, zejména když se vznáší ve vzduchu a dýcháte ho. Nejmenší, lidským okem nepostřehnutelné částice, přitom vdechujeme nejhlouběji do plic. 

 

Při úklidu vnímáme prach především jako nepořádek, nepříjemný estetický prvek, špínu. Chemický rozbor v něm ale často prokáže těžké kovy, jako je například stroncium, popřípadě arzen, chrom, hliník a další kovy, které mohou být ve vyšších koncentracích i toxické.  

 

Prach obsahuje různé spory, bakterie, plísně, pyly, roztoče, ale také třeba lidské kožní buňky, případně úlomky vlasů či zvířecí srsti. Všechny tyto materiály - pokud jste jim dlouhodobě vystaveni - poměrně spolehlivě vyvolají různé typy alergií.

 

Z toho plyne, že čím méně se jejich působení vystavujeme, tím lépe pro nás. A čím více prachu – a to i toho mikroskopického – skutečně dostaneme mimo obytné prostory, o to zdravější bude prostředí, ve kterém s rodinou trávíme hodně času.

 

Pro naši psychickou pohodu je tu navíc ještě jedna skutečnost. Vzhledem k tomu, že agregát centrálního vysavače bývá umístěn v technickém zázemí nebo v garáži, není hluk, kterému je rodina při úklidu vystavena, téměř žádný.

 

 Aerodynamickému hluku při vnikání vzduchu do hubice se sice úplně nevyhneme, ale celkově nižší hladinu hluku ocení jak partner při sledování televize, tak i děti, které si právě hrají nějakou zajímavost na Playstationu. 

 

Centrální vysavač je díky umístění jednotky mimo obytný prostor mnohem tišší.

Při rekonstrukci domu nezapomeňte na centrální vysavač

Dana a Pavel rekonstruovali rodinný dům. Rozhodli se pro instalaci centrálního vysavače, aby předešli vzniku alergií u svých dětí. A zajistili tím pro všechny zdravé bydlení a pro sebe jednodušší a rychlejší úklid.
E-book Vám bude spřístupněn po vyplnění emailové adresy.