E-book

Jednoduchost a pohodlí

Komfort práce s centrálním vysavačem se naplno projeví v okamžiku, kdy je byt velký nebo je umístěn ve dvou patrech. Na první pohled by člověk řekl, že nic jednoduššího než robotický vysavač už být nemůže. Položíte ho na zem, zastrčíte nabíječku do zásuvky a je hotovo.

 

Podívejme se na to ale i druhým pohledem. Když pomineme to, že jemný prach zůstal z většiny tam, kde byl (a my pak musíme častěji vytáhnout na nábytek prachovku), je tu také nutnost odstranění nasbíraných nečistot. S ohledem na velikost přístroje není zásobník závratně velký a vystačí nám tak v průměru na 70 m2 plochy. Trochu větší je tato hodnota u klasických vysavačů. Nečistot se zbavujeme až po uklizení přibližně 1000 m2 plochy. 

 

Řadě z nás se někdy přihodilo, že při neopatrné manipulaci s výměnou papírového sáčku z něj vyletěl oblak dýmu. A to bylo poměrně nepříjemné, úklid mohl začít znovu. Tyto starosti s centrálním vysavačem logicky odpadají. Centrální vysavač ve srovnání s klasickým uspoří 10x více času věnovaného vynášení odpadu. Jeho kontejner totiž stačí vysypat po uklizení téměř 10 000 m2 plochy bytu a riziko znečištění právě uklizené plochy roztrženým sáčkem je nulové. A zanedbatelné nakonec nejsou ani náklady na samotné sáčky, je to spotřební materiál.“ 

 

Pro robotický vysavač představují schody nepřekonatelnou překážku. Buď je nutné ho přenášet z patra do patra, nebo pořídit rovnou dva. Nedokáže vyřešit ani prach na nábytku, ten musíme odstranit jinak. 

 

Ani vynášení klasického vysavače po schodech není příliš oblíbená zábava. Vysavač pak musíme, kvůli poměrně krátké hadici tahat za sebou a někdy dojdeme až tak daleko, že vytrhneme šňůru ze zdi. Ve srovnání s ním je manipulace s připojením dostatečně dlouhé hadice centrálního vysavače do vestavěné zásuvky v podstatě hračka. 

 

Práci si ale můžeme ještě o něco ulehčit, když použijeme hadici ve zdi. Ta je připravena k použití, kdykoli ji potřebujete, a po skončení úklidu se opět podtlakem „nasaje“ do trubního rozvodu. 

 

To ale není jediný rozdíl v pohodlí, který práce s různými druhy vysavačů obnáší. Pro robotický vysavač totiž vedle schodů znamenají problém i rohy místnosti. Kvůli svému kruhovitému tvaru se do nich prostě nemohou dostat. Klasický vysavač to díky různým nástavcům vyřešit dokáže, ale jeho problém zase představuje elektrický přívod, chcete-li šňůra. 

 

 

Při rekonstrukci domu nezapomeňte na centrální vysavač

Dana a Pavel rekonstruovali rodinný dům. Rozhodli se pro instalaci centrálního vysavače, aby předešli vzniku alergií u svých dětí. A zajistili tím pro všechny zdravé bydlení a pro sebe jednodušší a rychlejší úklid.
E-book Vám bude spřístupněn po vyplnění emailové adresy.