E-book

Jaký centrální vysavač si vybrat?

Instalace centrálního vysavače znamená umístit centrální jednotku mimo obytné prostory, tedy do technické místnosti nebo do garáže. A počítat s jeho rozvody do jednotlivých místností. S instalací je nutné počítat už při stavbě domu nebo při jeho rekonstrukci, rozvod se doporučuje umístit do hrubé podlahy, což minimalizuje jejich celkovou délku a usnadňuje instalaci.

 

Dosah hadice je maximálně 12 metrů od zásuvky. Standardně se ale při návrhu počítá s délkou hadice 9 m. To proto, že manipulace s takovou hadicí je optimální. I u středně velkých domů, většinou stačí umístit jednu zásuvku na patro. Potřebný výkon je dobré konzultovat s odbornými poradci. Některé typy agregátů umí vysávat vodu, případně splachovat nasáté nečistoty přímo do kanalizace. To ocení zejména majitelé větších rodinných domů s vnitřním bazénem a saunou. U tohoto typu vysavače navíc odpadá vynášení prachu a nečistot. 

 

Projektování a instalaci centrálního vysavače sice můžete zvládnout sami, ale raději ji přenechte profesionálům. Zkušenosti jsou nenahraditelné a pokud náhodou na něco zapomenete, následné úpravy už mohou být složitější.

 

Při rekonstrukci domu nezapomeňte na centrální vysavač

Dana a Pavel rekonstruovali rodinný dům. Rozhodli se pro instalaci centrálního vysavače, aby předešli vzniku alergií u svých dětí. A zajistili tím pro všechny zdravé bydlení a pro sebe jednodušší a rychlejší úklid.
E-book Vám bude spřístupněn po vyplnění emailové adresy.